Pin – Pin Smart Drink

Pin

Pin

Gün Boyu Zinde Kal

Tropikal Ferahlığı Tecrübe Et

PİN yoğun bir güne başlarken, ders çalışırken, yolda, işte, yoğun geçen bir toplantıda zindeliğe ihtiyaç duyulan her alanda tüketilmektedir.

Kafein

Kafein’in yorgunluğu azalttığı, zihinsel ve fiziksel performansı arttırdığı bir çok çalışmayla kanıtlanmıştır. Ancak kafein’in tek başına tüketimi ani enerji düşüşü ve gerginliklik yaratabilir. PİN,  içerdiği teanin ile bu sorunu çözmektedir.

Teanin

Teanin doğal olarak yeşil çayda bulunan bir amino asittir. Teanin’in kafein ile olan sinerjisi ani enerji düşüşü ve gerginliklik gibi kafein tüketiminden kaynaklanan yan etkileri azaltır.

1  Biological Psychology yaptığı çalışmada; Kafein’in Teanin ile birlikte tüketiminin kişiye daha uzun süreli konsantrasyon ve zindelik sağladığını gözlemlemiştir.

The effects of L-theanine, caffeine and their combination on cognition and mood

2  2017’de 20 kişi üzerinde yapılan çalışmada;
Teanin’in ve Kafein’in odaklanmayı arttırdığı bulunmuştur.

Acute effects of theanine, caffeine and theanine-caffeine combination on attention

3 2010 yılında yapılan çalışmada, Teanin’in ve Kafein’in zorlayıcı bir iş sırasında odaklanmaya yardımcı olduğu bulunmuştur.

The combination of L-theanine and caffeine improves cognitive performance and increases subjective alertness

4 2007 yılında, 12 gönüllü ile yapılan araştırmada, gönüllüler mental strese sebep olan etmenlere maruz bırakılmıştır. Gönüllülerde Teanin tüketimi sonrası stres göstergeleri %50 azalmıştır.

L-Theanine reduces psychological and physiological stress responses